Jak pandemia zmieniła biblioteki? Jak wykorzystać fenomen TikToka na rynku książki? Czy sztuczna inteligencja to wsparcie dla branży książkowej, a może zwiastun prawdziwych kłopotów? Czy spotkania autorskie powinny być bezpłatne?

Czym jest Stowarzyszenie Dyrektorek i Dyrektorów Bibliotek – związkiem zawodowym, a może nową organizacją lobbującą na rzecz bibliotek? Czy cyfryzacja usług obywatelskich nie stanowi zagrożenia? W jaki sposób Stowarzyszenie Czytam i Słucham Legalnie chroni najbardziej bezbronne dobra kultury? Jakie narzędzia i metodyki sprawdzające się w IT można zastosować w zarządzaniu projektami w branży książki?

Na te i wiele innych pytań odpowiedzą specjaliści podczas prelekcji, debat, webinarów w trakcie trzech dni konferencji BookForum zaplanowanych już na 24-26 kwietnia. Program oraz zapisy na odbywające się w formule transmisji on-line (platforma Zoom) wydarzenia można znaleźć na www.bookforum.pl. Warto również śledzić je na profilu konferencji na Facebooku: https://tiny.pl/wv9j8 Udział w konferencji jest bezpłatny.

Organizatorzy zapraszają również na spotkanie z Enrico Turrinem, dyrektorem biura Federacji Wydawców Europejskich (spotkanie tłumaczone, współorganizowane przez Polską Izbę Książki) oraz rozmowę z założycielami Fundacji Powszechnego Czytania. Zaś o wizji nowoczesnej biblioteki opowie Piotr Mielcarek – prezes zarządu Arfido Sp. z o.o., firmy, która jest sponsorem branżowym tej edycji konferencji.

Tradycyjnie już wydarzenia konferencyjne skupiać się będą wokół potrzeb i zainteresowań wszystkich grup zawodowych branży książki – od bibliotekarzy przez wydawców, na badaczach, czytelnikach i autorach kończąc. Organizatorzy zadbali, by do udziału w BookForum zaproszeni zostali przede wszystkim praktycy, którzy na co dzień mają do czynienia z bogatą tematyką paneli.

_

Organizatorzy: Legimi, Literacka Technologie

Partnerzy: Polska Izba Książki, Lubimy czytać, Fundacja Powszechnego Czytania, Polski Związek Bibliotek, EBIB, Biblioteka Analiz, Get Hero, Applover Sponsor branżowy: Arfido Sp. z o.o.

fb-share-icon