WSPÓLNIE ZROBIMY WIĘCEJ

Współpracujemy

Biblioteka Narodowa
Biblioteka Narodowa

Chcemy, żeby nasze projekty były oparte o badania naukowe, a dzięki Bibliotece Narodowej mamy dostęp do najnowszych badań, prowadzonych przez profesjonalistów. Konsultujemy nasze pomysły na działania projektowe z pracownikami naukowymi BN.

Instytut Książki
Instytut Książki

Bardzo się cieszymy z podjętej przez Instytut Książki akcji „Mała książka, wielki człowiek”. Cieszymy się, że dostaliśmy zgodę by polecać książkę przygotowaną przez IK w naszej akcji „Książka na receptę. Recepta na sukces”.

Metropolia Dzieci
Metropolia Dzieci

Fundacja Metropolia Dzieci od kilku lat organizuje z sukcesem akcje pro czytelnicze skierowane do dzieci. Ewelina Ewertowska i Agnieszka Błażewicz zainicjowały akcję „Z książką na start”, która objęła 800 bibliotek na Pomorzu a teraz jest realizowana także na Mazowszu. Z radością wspieramy ich akcję, jednocześnie planując wspólnie kolejny projekt „Książka na receptę”. Doświadczenie i pasja Eweliny i Agnieszki są dla nas bardzo cenne.

Cała Polska Czyta Dzieciom
Cała Polska Czyta Dzieciom

Od ponad 15 lat fundacja ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom prowadzi kampanię „Czytaj dziecku 20 minut dziennie. Codziennie.” Przez te lata w akcję zaangażowały się tysiące bibliotekarzy, nauczycieli, wychowawców i rodziców. Determinacja pań Ireny Koźmińskiej, Elżbiety Olszewskiej i ich zespołu spowodowała, że dziś hasło fundacji jest znane i rozpoznawalne przez większość Polaków. Było dla nas ważne, aby nasza Fundacja mogła korzystać z tego właśnie hasła w swoich projektach. Wspieranie się nawzajem w działaniach wzmocni przekazy obu fundacji.

Bibliocreatio
Bibliocreatio

Bibliocreatio to dwie pasjonatki literatury: Sylwia Stano i Zofia Karaszewska. Ze swojej miłości do literatury zrobiły codzienne zajęcie: pracują jako ekspertki, doradczynie, organizatorki wydarzeń książkowych i twórczynie internetowego vloga ksiązniczki.tv. Podjęliśmy z Sylwią i Zosią bardzo obiecujące rozmowy o wspólnej akcji dla księgarni w Polsce. Bardzo się cieszymy z pierwszych wspólnych pomysłów.

Zaczytani.org
Zaczytani.org

Zaczytani to przede wszystkim społecznicy przez duże „s”. Ich akcje są skierowane do ludzi, którzy są szczególnie poszkodowani, czyli pacjentów oddziałów szpitalnych. Od kilku lat Fundacja Zaczytani.org  organizuje ogólnopolskie zbiórki książek, aby udostępnić je potem na zasadzie bookcrossingu w swoich biblioteczkach w szpitalach. Ponadto Fundacja przeszkoliła już ponad 200 wolontariuszy w całym kraju, aby mogli prowadzić zajęcia z bajkoterapii.  Na takie szkolenie zaprosiła nas prezes fundacji Agnieszka Pawlak a poprowadził je w niesamowity sposób Michał Stępień. Trwają rozmowy o wspólnych działaniach naszych fundacji wokół biblioteczek dla przychodni zdrowia i innych pomysłów.