Dowiedz się Co? Jak? i Dlaczego? warto czytać z dzieckiem

Dzieci, którym rodzice regularnie czytają, już w wieku 3 lat rozumieją
dwa razy więcej słów niż ich rówieśnicy! Czytanie wpływa na rozwój,
stymuluje życiowe sukcesy. Pozwala zrozumieć siebie i innych;
zdystansować się wobec trudów dorastania. Daje wiedzę, która idzie
w parze ze sprawczością. Pobierz e-booka Supermoc książek #TataTeżCzyta

BIBLIOGRAFIA

pobierz publikację

Spot kampanii #TataTeżCzyta 2024

Akcję #TataTeżCzyta polecają

Piotr Stramowski
tata, aktor

Jako ojciec wiem jak ważne jest spędzanie wartościowego czasu z dzieckiem. Jako aktor zaś wiem jaką siłę ma tekst i słowa. Wspólne czytanie to nie tylko historia i wiedza z książek. To też rozmowa, emocje, budowanie wrażliwości i silnej więzi z dzieckiem. Dla ojców to niezwykła szansa na udział w rozwoju dzieci.

Mateusz Banasiuk
tata, aktor

Praca z tekstem i czytanie to część mojej pracy jako aktora, ale to także coś, co robię dla przyjemności. Staram się być czytelniczym wzorem dla mojego syna, bo czytanie rozwija, otwiera na świat i ludzi, uwrażliwia, uczy empatii. To bardzo ważne w wychowaniu dzieci, w którym ojcowie powinni aktywnie uczestniczyć!

Michał Pol
tata, dziennikarz i komentator sportowy

Wiem jak ważne jest czytanie książek dzieciom. Mi czytały babcie – to był bezcenny audiobook na żywo, wysłuchałem w ten sposób Trylogii i Mitów Greckich – fascynacja zwłaszcza tą lekturą wpłynęła mocno na moje dorosłe życie. Dzięki temu ja sam czytałem swoim dzieciom, z wielką przyjemnością – dla mnie i dla nich! Zachęcam wszystkich do czytania i z pełnym przekonaniem wspieram czytelnictwo! #TataTeżCzyta

Tomasz Majewski
tata, lekkoatleta, działacz sportowy

Sam jestem czytelnikiem i czytam też książki swoim synom – już od 11 lat. Wiem, jakie to ważne i fajne. Dlatego zachęcanie do tego innych jest dla mnie zupełnie naturalne i oczywiste. Z przyjemnością wspieram kampanię #TataTeżCzyta i zapraszam wszystkich do czytania – sobie i dzieciom!

Tomasz Smokowski
tata, dziennikarz i komentator sportowy

Czytałem swoim synom i na ich przykładzie widzę, że wspólna lektura z dziećmi wyrabia ich późniejsze czytelnicze nawyki. Dzięki temu jako nastolatkowie, a potem już dorośli, dużo chętniej sięgają po książki. Warto promować czytelnictwo, zachęcać innych do czytania i polecać wartościowe książki. Ja robię to z przyjemnością!

Joanna Flis
mama, psycholożka, autorka podcastu "Madame Monday - po dorosłemu"

Wspólne czytanie z dzieckiem przez ojca czy dziadka i towarzyszącą temu rozmowa wokół opowieści, jest nie do przecenienia. Buduje więź, tworzy przestrzeń do dzielenia się emocjami i marzeniami, dostarcza wspólnych przeżyć. To również pole do rozpoczynania wielu ważnych rozmów na temat otaczającego dzieci świata. Trudno wyrazić jak fundamentalne może to mieć znaczenie dla całej przyszłości tej relacji.

Jan Dąbrowski
tata, youtuber, influencer

Czytam swoim dzieciom, bo lubię spędzać z nimi czas i patrzeć jak działa wtedy ich wyobraźnia. Każdy rodzic powinien mieć taki nawyk – miłego wspólnego momentu wyciszenia, bliskości, który wcale nie wymaga od nas szczególnego wysiłku. Chodzi o bycie razem i zaangażowanie, które dzieci też odwzajemniają! Naprawdę warto – dla rozwoju dzieci, ale też umacniania naszych relacji. To obowiązek, ale też przyjemność.

Adam Kotleszka
dziennikarz i komentator sportowy
Katarzyna Zielińska
mama, aktorka

Czytanie jest bardzo ważną częścią mojego zawodu, niejako żyję tekstami. Ale widzę też jak bardzo one budują nasze kompetencje nawiązywania relacji, rozumienia ludzi. W dzisiejszym zabieganym świecie taki moment zatrzymania, z dzieckiem, na wspólnym czytaniu i rozmowie, powinien być dla
każdego taty, ważnym rytuałem. Popieram totalnie.

Anna Czartoryska-Niemczycka
mama, aktorka, piosenkarka

Jako rodzic wiem, jak ważną rolę w rozwoju dzieci odgrywają książki. Sama uwielbiam czytać i uważam, że czytanie jest dobre dla każdego! Dla dzieci wspólny czas z książką to przede wszystkim bliskość i zabawa, która w przyszłości zaowocuje bezcennym nawykiem czytania dla przyjemności, które daje łatwość zdobywania wiedzy, rozwija ciekawość świata, daje wolność! Dobrze pamiętam jak ważne były dla mnie wieczory, gdy mój tata czytał mi przed snem, dlatego jestem ambasadorką kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom i z radością dołączam do zawołania: niech #TataTeżCzyta!

Magda Kordaszewska
mama, terapeutka, twórczyni internetowa "Zabawkowicz"

Wspólne czytanie daje bliskość, otula dziecko miękkim głosem rodzica, a jednocześnie jest okazją, aby wiele się dowiedzieć. To bezcenny czas rozmowy na każdy temat. Mój syn egzekwuje codzienny rytuał czytania, dla niego to okazja do zadawania – nierzadko trudnych – pytań. To ważne i przyjemne – polecam wszystkim rodzicom!

Maciej Pertkiewicz
tata, architekt, członek ekipy remontowej programu "Nasz nowy dom"

Czytanie jest bardzo ważne, bo rozwija wyobraźnię najmłodszych, dla której dzisiaj ogromnym zagrożeniem jest elektronika! Rola ojców jest tutaj bardzo istotna. Trzeba znajdować czas na czytanie dzieciakom i pokazywać im też świat inny niż ten, który znają z komputerów, tabletów i smartfonów. Zachęcam do tego ojców – ja staram się to robić codziennie, wystarczy chwila, a dzieciaki będą Wam bardzo wdzięczne!

Artur Kurasiński
przedsiębiorca, twórca, inwestor, obserwator i krytyk zjawisk związanych z technologią

Obserwując i tłumacząc od lat wpływ technologii na nasze życie, doceniam w nim rolę książek i czytania. Sam też jestem autorem i uważam, że oprócz tego, że sami powinniśmy być czytelnikami, to powinniśmy także wychowywać przyszłych czytelników. Liderzy, wiodący przedsiębiorcy, najbardziej pożądani pracownicy – muszą czytać! Czytam i myślę – taki mówił Warren Buffet. Zachęcam do tego jako ekspert, ale także jako tata dwóch córek.

Kamil Nowak
autor bloga BlogOjciec (blogojciec.pl), mąż, ojciec trojga dzieci i pedagog

Sam fakt zdobycia przez nasze dziecko umiejętności czytania, nie oznacza jeszcze, że będzie ono z tej umiejętności korzystało. Jeśli chcemy, aby nasze dzieci dostrzegły prawdziwą wartość ukrytą w książkach, to sami musimy im ją pokazać.

Marcin Perfuński
dziennikarz radiowy, redaktor, autor bloga supertata.tv

To nieważne, że np. macie nastolatki w domu, które książkę wzięły ostatnio do ręki wtedy, gdy trzeba było coś podłożyć pod krzywą nogę od stołu, na którym stoi komputer. Okazuje się, że nawet im warto czytać, bo to procentuje w rodzinnych relacjach. Info potwierdzone naukowo!

Robert Halik
redaktor naczelny miesięcznika Bliżej Przedszkola

Czytałem (mam już nastoletnio-dorosłe dzieci) książki swoim dzieciom tuż przed zaśnięciem. Uwielbiałem ten rytuał – jestem przekonany, że dzieci też. Bliskość, czułość, przytulenie… Chwila rozmowy, pytań, czasem całkiem nieoczekiwanych, czasem trudnych. I wiecie co? Chciałbym wrócić do tych chwil, chciałbym, żeby było ich więcej, dłużej… To bezcenne chwile!

Krystian Karcz
tata, autor profilu "Uczę filozofować"

Wspólne czytanie, refleksja, stawianie pytań, dociekanie z dziećmi to idealny sposób na budowanie dobrych relacji z rodzicem oraz stwarzanie dobrych warunków do rozwoju emocjonalnego, intelektualnego i poznawczego. Każdy kochający rodzic życzy tego swojemu dziecku. Ja czytam swoim dzieciom codziennie. Chciałbym, aby dzieci dzięki wspólnemu czytaniu zbudowały głębokie relacje z rodzicami.

dr Kamil Janowicz
psycholog, pracownik naukowy, autor bloga Father_ing

Na wakacjach często całą rodziną po prostu leżeliśmy sobie na tarasie albo hamaku i każdy czytał swoje książki. A podczas wycieczek objazdowych każde z nas zabierało po kilka sztuk, żeby mieć co czytać w autobusie.
Dziś często przy okazji spotkań Tata mi mówi „Czytałem ostatnio taką dobrą książkę… Polecam Ci bardzo!”. Na Majówkę pożyczyłem od niego na przykład „Grę w Kości” od Elżbiety Cherezińskiej i miałem z tej lektury dużą przyjemność.
Książki (bardzo różne) towarzyszyły mi i towarzyszą od wielu lat. Ogrom mojej pracy naukowej i zawodowej to czytanie. Z Synkiem też czytam bardzo dużo. Uwielbia to i często sam mi przynosi książki, mówiąc „Tata, czyta!”

Wiesław Nowobilski
szef ekipy remontowej programu "Nasz nowy dom"

Kiedy byłem mały, książki nie były tak kolorowe jak teraz i nie tak łatwo było je kupić, ale pamiętam intrygujący zapach księgarni i nowych książek. U nas w domu czytała nam głównie mama, bardzo lubiłem te wspólne chwile i myślę, że to wspaniały sposób na nawiązanie relacji z dzieckiem, też przez ojców czy dziadków. Sam z przyjemnością czytam wnukom kiedy tylko czas mi na to pozwala. Lubię to i serdecznie polecam wszystkim!

*Zdjęcia dzięki uprzejmości Big Book Cafe

Łukasz Jurkowski
komentator i dziennikarz sportowy, zawodnik taekwondo i MMA

Moja córka ma 13 lat i na szczęście sama lubi czytać. Myślę, że ogromną wartością czytania małym dzieciom jest między innymi to, że one później same chętniej czytają. Zamiast usypiania dzieci bajką na telefonie lepiej poświęcić chwilę na przeczytanie tej bajki. Po pierwsze spędzamy z dzieckiem czas, jeżeli z tego zrezygnujemy to później nigdy tego czasu nie nadrobimy, a po drugie „zarażamy” dzieci czytaniem książek i to procentuje w przyszłości.

Łukasz Dominiak
Tata-instagramer "Who’s Your Daddy"

Bardzo się cieszę, że biorę udział w akcji #TataTeżCzyta, bo książka to ważna sprawa. Sam pochodzę z małej miejscowości, więc książki to było dla mnie okno na świat. Książka jest też opowieścią, czuję po każdej przeczytanej, że coś nowego wniosła do mojego życia i to jest super. Myślę, że czytanie dzieciom to też sposób na budowanie autorytetu w tym dobrym znaczeniu: Tata czyta, tata wie, tata jest osobą, którą widziałem, że czyta jak dorastałem. Poza tym, że czytanie rozbudza wyobraźnię, to daje przyczynek do wielu dyskusji z dziećmi i budowania bliskości.

 

*Zdjęcia dzięki uprzejmości Big Book Cafe

arrow-left
arrow-right

Książki polecane przez wydawców

Żarłak
Estelle Billon-Spagnon

Grupa wiekowa 6+

Puszek zazwyczaj niczego się nie boi, lecz kiedy już zacznie, to boi się wszystkiego. A najbardziej Żarłaka, którego ulubionym smakołykiem, jak głosi legenda, jest gulasz z pulchnego, żółciutkiego ptaszka w sosie z bojaźliwej żabki na pierzynce z frytury ze skrzydełek biedronki. Kiedy więc Żarłak opuszcza kolonid i wchodzi do wielkiego lasu, w którym mieszka nasz bohater, Puszka ogarnia panika.

Czy supertajny numer 27 Papy Puszka zadziała? A jeśli Puszek i Żarłak wcale nie są tak różni, jak by się wydawało? Może przybycie Żarłaka jest szansą dla mieszkańców wielkiego lasu?

Miś na czas
Jean-Luc Fromental

Grupa wiekowa 5+

W pewnej rodzinie, takiej, jak wiele innych, pojawia się… niedźwiedź! Miś bardzo się stara dopasować do rytmu dnia mieszkańców, ale niestety, od rana do wieczora wszędzie się spóźnia: na śniadanie, do szkoły, na stołówkę… Nasz Miś sam już nie wie, któremu zegarowi zaufać i traci nadzieję na to, że kiedykolwiek zdąży na czas. Tata ma pomysł, w jaki sposób nauczyć Misia rozpoznawać godziny i w sprytny sposób przybliżyć mu zegar. Cała rodzina przykłada się sumiennie do zadania i wkrótce Miś chodzi… jak w zegarku. Co wydarzy się dalej? Sprawdźcie!

W książce niespodzianka – kod QR z nagraniem. Czyta Mateusz Damięcki.

W rytmie serca
Aleksandra Struska-Musiał

Grupa wiekowa 5+ Pięć opowiadań, w których towarzyszymy dzieciom od zerówki do czwartej klasy. Każde z bohaterów napotyka na barierę trudną do przekroczenia, a jednak znajduje sposób, by wyzwolić w sobie moc. Pasją Tereski, dziewczynki z zespołem Downa, jest taniec i choć nie ma poczucia rytmu jak koleżanki, to ma coś, co czyni ją wspaniałą tancerką. Wysoko wrażliwy Wojtek często widzi więcej niż jego koledzy. Malwina ma chore serce i musi rezygnować z wielu rzeczy,  a jednak znajduje się dla niej rola, w której czuje się częścią zespołu. Marcin jest bardzo nieśmiały, ale doskonale rozumie psy i to pomaga mu uwierzyć w siebie. Basia jest przekonana, że jej pasja pisania nie ma żadnej wartości, jednak nowy wychowawca pomaga jej spojrzeć na siebie samą inaczej.

Magiczne Drzewo. Pióro T-Rexa
Andrzej Maleszka

Grupa wiekowa 6+

Bohaterowie przenoszą się do świata dinozaurów. Tylko tam mogą zdobyć lek, który uratuje chorego przyjaciela. Walczą z drapieżnymi jaszczurami i olbrzymim krokodylem. Ich pojazd zostaje zniszczony i dzieci muszą same odnaleźć drogę do swoje¬go czasu. Ściga ich potężny T-rex. Magiczny przedmiot sprawia, że tyranozaur zmienia się w istotę jeszcze groźniejszą…

Opowieści Magicznego Drzewa są podstawą znanego na świecie cyklu filmowego, nagrodzonego Emmy – telewizyjnym Oscarem – za wyobraźnię, mądrość i humor.

Dobrze być z tobą, tato
Aniela Cholewińska-Szkolik

Grupa wiekowa 4+

Wieruszek marzy o tym, aby stać się silnym i odważnym wilkiem jak tata. Pragnie też przeżyć mnóstwo przygód. Kiedy tata postanawia zabrać go nocą na Podniebną Skałę, mały wilczek jest szczęśliwy! Nie wie jeszcze, że nocny las skrywa wiele tajemnic i bywa niebezpieczny. Na szczęście przez puszczę prowadzi go tata, który dba o to, aby maluchowi nie stała się krzywda. Odkrywa przed synkiem leśne sekrety i uczy go wytrwałości. Wspólna wyprawa staje się niezapomnianą przygodą, która po raz kolejny uświadamia maluchowi, jak dobrze mu być z tatą.

Niech żyje tata Alberta!
tekst i ilustracje: Gunilla Bergström

Grupa wiekowa 3+

Do urodzin taty został tylko jeden dzień. Albert chciałby dać tacie jakiś ładny prezent, ale nie wie, co by to mogło być…

Albert Albertson, jak każdy kilkulatek, czasem ma problemy z zasypianiem, potrafi rano strasznie się grzebać i jest niezwykle pomysłowy. Dzieci rozpoznają w Albercie swoje zachowania i emocje – radość zabawy, ciekawość świata, nieograniczoną fantazję, ale też złość, zazdrość czy strach.

Seria o Albercie jest tłumaczona na 40 języków i cieszy się ogromną popularnością.

Zapchlony Kundel i jego paczka
Colas Gutman

Grupa wiekowa 7+

Zapchlony Kundel i Płaskot to mieszkańcy miejskiego śmietnika. Ich wspólny los to emocjonalna huśtawka. Sprawy między Zapchlonym Kundlem i Płaskotem przestają się układać! Kundel marzy o wstąpieniu do Paczki Prawdziwych Psów, której przewodzi pudel z grzywką, a Płaskot o przyjęciu do Paczki Wąsaczy. Między psami a kotami wybucha wojna, na której wszystkie chwyty są dozwolone! Czy prawdziwa, męska przyjaźń łącząca Zapchlonego Kundla i Płaskota przetrwa konflikt między dwoma paczkami?

Bylejaczek
Jerzy Ficowski

Grupa wiekowa 6+

Bylejaczka wam przedstawię: / byłby z niego niezły chłopak, / ale wszystko zawsze robi / byle jak albo na opak” – tak Jerzy Ficowski rozpoczyna opowieść o niesfornym i odrobinę zuchwałym chłopcu. Tytułowy Bylejaczek, zmęczony nieustannym upominaniem dorosłych, postanawia „do zwierząt iść od ludzi”.

Chłopiec wyrusza w drogę z przekonaniem, że mieszkańcy pobliskiego lasu marzą o leniwym i rozczochranym królu. Śledzenie przygód Bylejaczka to prawdziwa przyjemność, bo spotkania ze zwierzętami niezwykle zaskakują pewnego siebie bohatera. Wyobrażenia chłopca o zwyczajach świata przyrody mijają się jednak z tym, czego doświadcza na leśnych ścieżkach. Obserwując leśne życie, Bylejaczek dowiaduje się również wiele o sobie. I potrafi wyciągać wnioski. A to już umiejętność nie byle jaka!

 

 

Klub Enigma
Agata Romaniuk

Grupa wiekowa 8+

Tajemnica? Zagadki i szyfry? To właśnie łączy czwórkę przyjaciół, szóstoklasistów z poznańskiej Wildy.  Poznajcie Kokosa, który kocha piłkę nożną i nieustannie coś przegryza, Marcela marzącego o psie i o tym, by móc pojeździć na rowerze, Wowę – wycofanego geniusza matematycznego, oraz Inkę – ostrą dziewczynę w zielonych trampkach.

Dajcie się porwać przygodzie!

Banda z Wildy dostarczy emocji i tym młodszym, i tym, którzy szkolne lata mają już za sobą. No bo kto nie chciałby znowu być szóstoklasistą? I należeć do wyjątkowej bandy?

Bajki o bardzo mądrych królewnach
Marcin Przewoźniak

Grupa wiekowa 6+

Kto powiedział, że królewny i inne baśniowe bohaterki nie mogą brać spraw w swoje ręce? Sami się przekonajcie, jak świetnie sobie radzą w kryzysowych sytuacjach, zamiast czekać na księcia z bajki, który wybawi je od kłopotów…

Przed Wami znane opowieści w niecodziennych wersjach – zabawne, zachęcające do nauki, pełne zwrotów akcji i zaskoczeń. Czytajcie i bawcie się dobrze! KSIĄŻKA IDEALNA TAKŻE DLA CHŁOPAKÓW

Walerka i bohaterki Jastry
Daria Kaszubowska

Grupa wiekowa 8+

Książka polecana w ramach akcji #TataTeżCzyta! Pełna magii i legend powieść o krainie, w której można poczuć się jak w baśni!

Czy największą przygodę można przeżyć w szkole? Tak, jeśli jest to szkoła na Kaszubach, a uczniowie mają niezwykłe dary.

Franc, Walerka, Otylka i Bruno Borkowie mieszkają na Kaszubach od dwóch lat, ale nie wiedzą jeszcze wszystkiego o tej krainie i każdego dnia odkrywają fascynujące rzeczy. Niestety, nie wszyscy życzą Kaszubom dobrze. Aryman nieustannie próbuje je zniszczyć. Tym razem przeciwnik zaatakuje tak sprytnie, że aby go przechytrzyć, trzeba będzie działać w przebraniu.

 

35 maja albo jak Konrad pojechał konno do mórz południowych
Erich Kästner

Grupa wiekowa 7+

Zwariowana trójka – stryj Rabarbar, jego bratanek Konrad oraz gadający koń na wrotkach Negro Kaballo – zabierają nas w pełną humoru podróż przez krainę wyobraźni, gdzie wszystko jest wywrócone do góry nogami i wystrzelone w kosmos. Jeśli do tej pory nigdy nie odwiedziliście krainy Pasibrzuchów, Świata na Opak, w którym dorosłymi rządzą dzieci albo najnowocześniejszego miasta świata Elektropolis, gdzie pracują już tylko maszyny, to jedyna okazją, żeby się tam wybrać. A na deser – ucieczka przed wielorybem i przepyszny mus ze ślimaków. Smacznego!

Nie bez przyczyny właśnie ta książka została przez nas wybrana do udziału w kampanii #TataTeżCzyta2024, bo choć inicjatorem szalonych przygód nie jest tutaj #tata, ani nawet #dziadek – a jedynie #stryj (Rabarbar), to jednak jest to niezbity dowód na to, że wśród męskich członków rodziny istnieją jednostki wybitnie nadające się na przewodników po świecie wyobraźni, obdarzeni niepowtarzalnym poczuciem humoru, z którymi spotkanie nie tylko sprawi, że poczujemy zew wolności, ale może stać się pomocne w najtrudniejszym szkolnym zadaniu.

Baśnie i legendy miast polskich
Mirosława Kwiecińska

Grupa wiekowa 3+

Jak to było z początkami państwa polskiego – i jego pierwszą stolicą, Gnieznem? Skąd się wzięła nazwa Warszawy? Jak Smok Wawelski uprzykrzał życie mieszkańcom Krakowa i od czego pochodzi tradycja krakowskiego lajkonika? Jak brykające koziołki znalazły się na poznańskim ratuszu, a lwy – na gdańskim? Czy Smocza Studnia w podwrocławskim lesie nadal istnieje? W jaki sposób diabły pomogły ubogiej wdowie z Lublina? Co zrobiła Święta Kinga dla Wieliczki?

 

Wyrusz w podróż po polskich miastach i poznaj związane z nimi historyczno-magiczne opowieści.

 

Każdy rozdział to krótka informacja o danym mieście i jego atrakcjach, słowniczek najważniejszych pojęć oraz opowieść utrzymana w formie gawędy.

 

 

Cisza ma głos
Monika Milewska

Grupa wiekowa 4+

Cisza i Hałas. Które z nich przemawia do nas mocniej?

Hałas jest głośny i kolorowy. Bezczelny i pewny siebie. Cisza wciąż ustępuje mu pola. Ale może to jej właśnie warto zaufać? Może ma nam coś ważnego do powiedzenia? Wsłuchajmy się w jej delikatny szept, zatrzymajmy się i wyciszmy. Ta bajka na pewno nam w tym pomoże.

Nikt nie ma wątpliwości, jak ważne są momenty wyciszenia – tym ważniejsze, im więcej bodźców nas otacza. I nawet jeśli prawdą jest to, co twierdzi Hałas, że dzieci go uwielbiają, Cisza jest tym, czego naprawdę potrzebują. Książka świetnie sprawdzi się również na zajęciach w przedszkolu lub szkole.

Dookoła świata z przyjaciółmi
Tekst i ilustracje: Philip Waechter

Grupa wiekowa 3+

Szop pracz postanawia wybrać się w podróż dookoła świata. Dołączają do niego borsuk, lis, niedźwiedź i wrona, wszak nie powinno się odbywać tak długiej podróży w pojedynkę. Biorą łódkę, jajka na omlety i ruszają. Wkrótce przekonują się, że podróż dookoła świata to rzeczywiście ekscytująca przygoda – nawet jeśli wyprawa kończy się tuż za rogiem.

Pogodna, radosna książka obrazkowa, inspirująca rodziców czytających z dziećmi do rodzinnych wycieczek w plener.

Co zrobi Frania? Samodzielność.
Barbara Supeł

Grupa wiekowa 3+

Wspólne czytanie z tatą może być pięknym rytuałem. Opowiadania o Frani mogą stać się jego niezastąpioną częścią!

 

Poznajcie zabawne historie małej dziewczynki, która jak każdy przedszkolak czasami nie wie, co zrobić. Grunt to wybrać odpowiednie wyjście z trudnej sytuacji. A jak wiadomo, tatowie są specjalistami od TRUDNYCH WYBORÓW. To oni z powodzeniem mogą wykorzystać część interaktywna książki i rozbawić całą rodzinę! Jej najmłodsi członkowie będę w tym czasie ochoczo szukać odpowiedzi na ważne pytanie: CO ZROBI FRANIA?

 

Wszystkim tatom polecamy wykorzystać „Porady Frani” do wspólnej rozmowy o ważnych umiejętnościach społecznych.

 

Wielcy myśliciele i wielkie idee
Sharon Kaye

Grupa wiekowa 9+

Dzieci są urodzonymi filozofami, bo zadają najciekawsze pytania.

Przystępne, bogato ilustrowane wprowadzenie do filozofii dla dzieci w wieku szkolnym. W angażujący sposób uczy samodzielnego myślenia poprzez eksplorację pytań, jakie ciekawskie dzieci same lubią zadawać.

Autorka jasno omawia i pogłębia każde pytanie, ale unika podawania gotowych rozwiązań. Zamiast tego zwięźle podsumowuje odpowiedzi udzielone przez najważniejszych myślicieli w historii, czerpiąc z zadziwiająco szerokiego wachlarza postaci: od starożytnych mędrców chińskich i indyjskich, przez średniowiecznych uczonych arabskich, renesansowych astronomów i oświeceniowych naukowców europejskich, aż po współczesnych fizyków i matematyków – oraz, naturalnie, licznych filozofów. Dzięki temu książka stanowi małe kompendium wiedzy, które ukazuje ogromną różnorodność poglądów i uczy, że na wiele pytań może nie być jednej oczywistej odpowiedzi. Każdy rozdział kończy się częścią praktyczną z ćwiczeniami do samodzielnego wykonania i przemyślenia, co zachęca dzieci do aktywnego zmierzenia się z postawionym problemem i sformułowania własnych odpowiedzi.

Świetne ćwiczenie dla młodych umysłów oraz wspaniały punkt wyjścia do dalszej nauki

Stefcia wybiera buty
ALEKSANDRA STRUSKA-MUSIAŁ

Grupa wiekowa 3+

„Stefcia” to seria dedykowana dzieciom w wieku przedszkolnym i trochę młodszym. W każdej części przedstawione są łatwe do rozpoznania sytuacje z codzienności maluchów i ich rodziców. Dzieci śledzą przygody sympatycznej bohaterki i odkrywają, jak radzić sobie z wyzwaniami typowymi dla tego wieku.

 

Tym razem Stefcia wybiera nowe buty. To dla niej trudne, bo bardzo lubi swoje czerwone lakierki,

z których wyrosła. Stefcia jest smutna i rozczarowana. Jak poradzi sobie w takiej sytuacji? Co pomoże jej uporać się z emocjami i cieszyć się z nowej pary butów?

 

Ciepła i przyjazna seria o Stefci, przygotowana we współpracy z doświadczoną psycholożką, przyciąga uwagę i wspiera dziecko w codziennym rozwoju:

  • prosty język
  • krótkie teksty
  • elementy aktywizujące
  • zabawa i humor
  • czytelne, wesołe ilustracje
  • szczegóły na obrazkach.

 

Na końcu każdej książki rodzice znajdą inspiracje i wskazówki wspierające ich w wychowawczej przygodzie.

 

 

 

Dni, tygodnie i miesiące z sową, jeżem i zającem
Adrian Markowski

 

Grupa wiekowa 3+ Łatwa nauka dni tygodnia, miesięcy i pór roku.

Niezależnie od tego, czy nazwy i kolejność dni tygodnia i miesięcy sprawiają kłopot twojemu dziecku, czy też nie, ta książka jest dla niego. Przecież każdy musi się nauczyć, że piątek jest po czwartku, a wrzesień po sierpniu, a najlepiej i najszybciej uczymy się wtedy, gdy sprawia nam to przyjemność.
Autor zawartych w książce zabawnych wierszyków nie tylko uczy dzieci, ale przede wszystkim pokazuje im świat pełen ciekawych bohaterów i zaskakujących zdarzeń. Łatwe do zapamiętania, błyskotliwe wierszyki, opowiadające o życiu zwierząt, kalendarzu oraz leśnej szkole, uczą i bawią, sprawiając, że nazwy dni tygodnia, miesięcy i pór roku same wchodzą do głowy.

Amelia i Kuba. Mgliste podejrzenia
Rafał Kosik

Grupa wiekowa 8+

Amelia, Kuba, Mi i Albert obserwują dziwne poczynania nowego sąsiada – rzeźbiarza. Z gęstej mgły, która zawisła nad ich podwórkiem, wyłoni się zupełnie nieoczekiwane rozwiązanie zagadki.

Autor pokazuje, jak w epoce błyskawicznie rozpowszechniających się plotek i nieprawdziwych informacji radzić sobie z tym, co niezrozumiałe. Warto uczyć małych czytelników, aby krytycznie podchodzili do sensacyjnych hipotez i poszukiwali zawsze racjonalnych wyjaśnień.

Raz tak, raz na opak
Julien HIRSINGER i Constance VERLUCA

 

Grupa wiekowa  5+ Czy pokój waszych dzieci wygląda jak z katalogu Ikea, czy raczej jak pole bitwy po przejściu wojsk napoleońskich? Czy wasze pociechy jedzą schludnie zdrowe śniadanie i zawsze sprzątają po sobie, czy raczej pochłaniają w pośpiechu byle co i zostawiają w kuchni rozgardiasz? A może jest raz tak, a raz odwrotnie.

Raz tak, raz na opak to przezabawna, znakomicie opowiedziana i narysowana historia o braciach bliźniakach, Rządku i Bałganie. Jeden robi wszystko porządnie, a drugi ma wokół siebie wieczny nieład. Jeden jest uważny i uprzejmy, a drugi roztrzepany i niesforny. A może to tylko złudzenie…

Przeczytajcie z dziećmi Raz tak, raz na opak i odkryjcie wspólnie sekret bohaterów. Może sami skądś to znacie.

Gdańsk dla młodych podróżników
Jacek Friedrich

Grupa wiekowa 7+

Książka „Gdańsk dla młodych podróżników” to rodzaj przewodnika turystycznego dla dzieci po mieście z tysiącletnią historią i licznymi zabytkowymi budynkami i miejscami. Jest źródłem informacji o historii Gdańska i miejscach, które warto zobaczyć. Co ważne, pokazuje Gdańsk nie tylko w perspektywie jego historii, ale także w jego współczesnym wymiarze. Przewodnik jest wyposażony w mapy i notatnik, dzięki którym zyskuje funkcję wygodnego narzędzia do zaplanowania wycieczek po Gdańsku.

Kocia szajka i zaginione bajki
Agata Romaniuk

Grupa wiekowa 6+

Przybij piątkę Kociej Szajce i daj się porwać detektywistycznej przygodzie!
Nie ma to jak deszczowe popołudnia. Koty wylegują się po kątach i oglądają kreskówki z Reksiem, ale zaraz… Czyżby w jednym z filmów występował tata Morfeusza?! Szczurza twarz, co za odkrycie! Koci detektywi ruszają do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, by wspomóc przyjaciela w odkrywaniu rodzinnych korzeni. Tymczasem na miejscu okazuje się, że ktoś ukradł bajki z Reksiem! Kto i w jakim celu dopuścił się tak zuchwałego czynu? Trzeba natychmiast przystąpić do śledztwa. Żegnaj, spokoju, Kocia Szajka znów ma łapy pełne roboty!

 

Skok
Anna Augustyniak

Grupa wiekowa 5+

To książka o nadpobudliwym Domu, w którym ciągle coś spada na podłogę lub leży zupełnie nie tam, gdzie powinno, o dzieciach, które są tak skupione na swoich zabawach, że nie słyszą tego, co się do nich mówi, o nigdy niezrealizowanych planach punktualnego i spokojnego wyjścia z domu, o nerwowym odrabianiu lekcji na ostatnią chwilę i wreszcie o próbie usłyszenia emocji domowników oraz opowiedzenia o tym, co dzieje się w ich rodziców.

Ta książka jest dla dzieci, ale mówi też dużo o rodzicach. Chcielibyśmy, żeby była ona punktem wyjścia do rozmowy z dzieckiem o potrzebach. Często jesteśmy tak skupieni na innych, że zapominamy o tym, żeby zadbać również o siebie. Dzieci mają potrzeby, dorośli również. Czasem da się zadbać o każdego domownika, czasem nie. Ale zawsze warto rozmawiać. Wiedza o tym, co kryje się w sercach i głowach bliskich osób pozwoli tworzyć nowe plany w przypadku, gdy stare zmieniają się w katastrofę. Głośne czytanie dziecku pozwoli usłyszeć innych i być usłyszanym.  Pozwoli czasem odpuścić. Chcielibyśmy, żeby po przeczytaniu tej książki rodzic mógł powiedzieć do dziecka: wiesz, dziś czuję się jak mama/tata ze „Skoku”, kiedy plany się zawaliły. I mam nadzieję, że dziecko zrozumie to uczucie. A może to dziecko powie do rodzica: wiesz, dziś czuję się jak Filip/Luśka ze „Skoku”, nie rozumiem co się dzieje teraz i potrzebuję Twojej pomocy. Chcielibyśmy aby dorośli i dzieci nauczyli się ze sobą rozmawiać i mówić o swoich Kłopotach.  Ojcowie, dziadkowie, wujkowie i przyjaciele domu, mogą być bardzo pomocni w rozwiązaniu kłopotliwego problemy w skaczących domach!

Najlepszy Tata na świecie
Nathaniel H'Limi

Grupa wiekowa 0-3

Narodziny dziecka to dla każdego mężczyzny wyjątkowa chwila – staje się tatą odpowiedzialnym za nowe życie!

W tej wzruszającej książce poznajemy młodego ojca, który dzieli się z nami swoimi rozczulającymi, a niekiedy nawet bardzo śmiesznymi spostrzeżeniami. Dla niego narodziny dziecka to początek wspaniałej przygody pełnej wyzwań, sukcesów i wyrzeczeń, przeplatanej momentami szczęścia, smutku i radości. To początek zupełnie nowego życia!

Nie musisz być grzeczny
Aleksandra Srokowska-Ziółkowska

Grupa wiekowa 3+

Przenosząc się w czasie do lat dzieciństwa, spotkajcie kogoś, kto mówi, że nie musicie wszystkiego z talerza zjadać czy tolerować niechcianych buziaków. To prawdy poparte badaniami psychologicznymi. Autorka chce, by dzieci poczuły ulgę, że są akceptowane bezwarunkowo. Książka „Nie musisz być grzeczny” przekazuje piękną wiadomość: „Kocham cię bezwarunkowo, nie musisz zasługiwać na moją miłość.” Bajki wspierają dzieci w rozpoznawaniu swoich potrzeb i rozwijają wewnętrzną motywację. W centrum uwagi stoi godność dziecka i jego prawo do szacunku, co kształtuje zdolność do samoakceptacji i empatii. Bo tylko w zgodzie ze sobą, możemy być szczęśliwi wśród innych.

Inspektor Anton
Majda Koren

Grupa wiekowa 5+

„Inspektor Anton” to kolejny komiks z serii o Berecie i Kapocie, dwóch bardzo niesfornych prosiakach. Co tym razem przeskrobali? Okradli szkołę i cukiernię. Oskubali cudze drzewo owocowe i odjechali cudzym kamperem. Na szczęście za każdym razem lądowali w więzieniu. A to za sprawą inspektora Antona, rasowego funkcjonariusza policji. Czytać dzieciom o przestępcach? Tak! Zwłaszcza o takich, którym nic się nie udaje. „Inspektor Anton” to okazja do treningu poczucia humoru i zaproszenie do nauki czytania. To czysta zabawa, podczas której wzmacniamy relacje i poczucie wspólnoty.

 

Łoś i biblioteka na kółkach
Autor i Ilustracje: Inga Moore

Grupa wiekowa 3+

Przyjemnie jest słuchać dobrych opowieści. Ale co zrobić, kiedy ich zabraknie? Uroczo zilustrowana książka o radości ze wspólnego czytania.

Łoś każdego wieczoru siada ze swoją rodziną przy kominku i opowiada. Jest w tym naprawdę świetny! Jednak pewnego razu czuje, że nawet on nic nowego już nie wymyśli. I co teraz? Przydałaby się jakaś… książka!

„Łoś i biblioteka na kółkach” to pełna ciepła i humoru historia o tym, jak wielkim skarbem są książki i biblioteki.

 

 

 

Dzikość
Yuval Zommer

Grupa wiekowa: 4+

Dzikość przyrody jest darem, ale powinniśmy pamiętać, że brak szacunku dla natury niesie ze sobą nieodwracalne skutki.

Kiedy ludzkość zbyt mocno ingeruje w naturę i nadwyręża jej zasoby, ta zaczyna obumierać. Aby przyroda odżyła, potrzebny jest ktoś, kto odważnie stanie w jej obronie.

Dzikość to współczesna baśń z pełnym nadziei mocnym przesłaniem.

 

Kajko i Kokosz Nowe Przygody. Powrót Milusia
Autor: Maciej Kur Ilustrator: Sławomir Kiełbus

Grupa wiekowa: 8+

„Kajko i Kokosz” Janusza Christy (1934–2008) to jedna z najsławniejszych polskich serii komiksowych. W przezabawny sposób opowiada o przygodach dwóch słowiańskich wojów – mądrego i uczciwego Kajka oraz silnego i samolubnego Kokosza – służących kasztelanowi Mirmiłowi. Dwaj przyjaciele dzielnie bronią Mirmiłowa przed atakami niecnych zbójcerzy, raz po raz wpadając w tarapaty. „Kajko i Kokosz – Opowieści z Mirmiłowa” to oficjalna kontynuacja tej kultowej serii.

Czas na powrót ulubionego bohatera wielu fanów komiksów o Kajku i Kokoszu – smoka Milusia! W jakich okolicznościach dojdzie do ponownego spotkania Kajka i Kokosza z ich dawnym wychowankiem oraz jaka czeka ich przygoda, dowiemy się właśnie z tego tomu.

Kontynuacji kultowej serii Janusza Christy podjęli się – w swoim stylu, ale z wielkim szacunkiem dla ducha oryginału – znani polscy scenarzyści i rysownicy: Maciej Kur, Sławomir Kiełbus i Piotr Bednarczyk. Album jest trzecią, po „Królewskiej konnej” oraz „Zaćmieniu o zmierzchu”, pełnometrażową opowieścią z cyklu „Kajko i Kokosz – Nowe Przygody”.

 

 

Krzesiwo
Vojtěch Kubaštya

Najnowszy tytuł w bestsellerowej serii „Kolekcja Retro”!

Oto klasyka baśni z kultowej serii książek przestrzennych zaprojektowanych przez mistrza gatunku – Vojtěcha Kubaštę. Jego nowatorskie pop-upy wydane w blisko 40 językach do dziś inspirują architektów papieru na całym świecie.

Trójwymiarowa konstrukcja książki wzbogacona ruchomymi elementami zachęca do wspólnej lektury i zabawy w mini teatr. „Kolekcja Retro” Vojtěcha Kubašty to powrót do dzieciństwa i książki, które łączą pokolenia.

 

 

Antycyponek
Maciej Wojtyszko

Grupa wiekowa 2+

 

„Nie jest to jednak zbyt wielka sztuka.

Pragnę odmiennych rozwiązań szukać

i, miast borsuma lub sowowronka,

zamierzam stworzyć – ANTYCYPONKA!”

 

Nowe wydanie uwielbianego przez dzieci wiersza, który po raz pierwszy ukazał się w 1975 roku.

 

 

 

Mulanosaurus Rex
Øyvind Torseter

Grupa wiekowa: 6+

Kto nie marzył o spotkaniu prawdziwego dinozaura? W najnowszym komiksie Øyvinda Torsetera bohater rozpoczyna pracę w Muzeum Historii Naturalnej. Żeby przyciągnąć turystów, postanawia odnaleźć i zdobyć ostatniego żyjącego dinozaura. Na szaloną wyprawę rusza z nim sam prezydent; akcja szybko nabiera tempa, niczym w „Parku Jurajskim”.
By przedostać się na terytorium dinozaurów, trzeba płynąć przez stromy wodospad w dół rzeki, przedrzeć się przez dżunglę, gdzie srogo straszy…
Øyvind Torseter stworzył prawdziwy komiks przygodowy oparty na ulubionym temacie dzieci: na świecie dinozaurów. Mulanosaurusa Rexa i Dziurę (wyd. Format, 2020) łączy nie tylko bohater, ale cały zadziwiający i zabawny świat norweskiego autora, który pozwala nam spojrzeć na siebie i na nasze otoczenie świeżym okiem.

 

Genialni Odkrywcy
Autor i Ilustrator: Max Czornyj

Grupa wiekowa: 6+

„Genialni Odkrywcy” to nowa seria książek dla dzieci, w której poznajemy naukowców, wynalazców, podróżników. Wszystkie postacie, nie bez przeszkód, dokonały odkryć zmieniających świat, mających wpływ na naszą cywilizację.

W każdym tomie „Genialnych Odkrywców” bohater opowiada w pierwszej osobie o swoim niezwykłym życiu i wielkich odkryciach. Dzięki temu możecie dowiedzieć się, co każdy z nich myślał i czuł. Możecie przenieść się w czasie i przeżyć pasjonującą przygodę wspólnie z genialnym odkrywcą.

Pełna kolorowych ilustracji, historycznych smaczków, pasjonujących przygód i epokowych odkryć seria spodoba się wszystkim, którzy lubią wciągającą lekturę, a także wyjątkowe osobowości, niezłomnie walczące z przeciwnościami i dążące do realizacji marzeń.

Basia. Wielka księga psów i kotów
Autor: Zofia Stanecka Ilustracje: Marianna Oklejak

Grupa wiekowa: 6+

Basia to bohaterka bliska wszystkim przedszkolakom. Najbardziej na świecie kocha psy, ale jej domowym zwierzęciem jest żółw Kajetan. Anielka ma kudłatego Paszczaka, a przyjacielem Titiego jest kotek Totek. Z kolei w domu Marcela mieszkają psy, koty, chomik i gadający papug Eugeniusz. Życie w otoczeniu zwierząt jest radosne i wspaniałe. Opieka nad nimi bywa jednak wyzwaniem i wiąże się z dużą odpowiedzialnością.

W „Wielkiej księdze psów i kotów…” przeczytacie o niesamowitych przygodach zwierzęcych przyjaciół. Ta książka to również skarbnica wiedzy zarówno dla tych, którzy już mają własne zwierzątko, jak i tych, którzy dopiero marzą o futrzastym, śpiewającym czy pływającym przyjacielu. Dowiecie się z niej, jakie są zwyczaje różnych zwierzaków domowych, co jedzą, jak lubią się bawić i, co najważniejsze, jak się o nie troszczyć, żeby były z nami szczęśliwe. Bo zadbane i radosne zwierzę to prawdziwy skarb!

 

Chłopiec z ulicy Niepoprawnej i czarny kucyk
Sylwia Stano

Grupa wiekowa: 8+

Kucyk najczęściej kojarzy się z koniem, który występuje w cyrku albo ciężko pracuje, nosząc tabuny przedszkolnych dzieci na swoim grzbiecie w ramach atrakcji na Dzień Dziecka. Mały smutny koń, tak go do tej pory postrzegałam, aż zobaczyłam czarnego kucyka z białą plamką na czole, którym opiekuje się Sylwia Stano.

Zobaczyć konie w lesie, na wolności, bez siodła to jest inna bajka.

Kucyk Sylwii jest słodki, ale ma charakterek. Chodzi za nią krok w krok. Uwielbia jabłka i inne przysmaki.

Sylwia poświęciła kucykowi dużo czasu, żeby zdobyć jego zaufanie. Teraz, kiedy na nich patrzę, to myślę, że oddałby za nią wszystkie jabłka świata i poszedł za nią wszędzie. Piękna relacja człowieka i zwierzęcia.

W książce ważnym bohaterem jest też Janek, chłopiec, który mieszka przy ulicy Niepoprawnej. Uwielbia mówić. Mówi naprawdę dużo. I grać w szachy. Kiedy w domu pojawia się kucyk, Janek ma kompana do rozmów. I to są cudowne dialogi. Jest też Maja, nowa koleżanka Janka.

Opowiadania napisane są prosto, lekko, dowcipnie.

Czarno-białe ilustracje wykonała Patricjia Bliuj-Stodulska.  Patricija bardzo dobrze odnajduje się w rysowaniu flory i fauny. To jej konik.

Kucyk ma boczki jak należy a liście, trawy i ptaki, mimo że czarno-białe prawie, szumią i pachną.

Po przeczytaniu tych 12 opowiadań też będziecie chcieli mieć kucyka w domu.

 

Laboratorium smaków
Michał Rusinek

Grupa wiekowa: 9+

Czy ty też uważasz, że myślenie naukowe, w połączeniu z kreatywnością i wyobraźnią, ułatwia oraz ubarwia życie na co dzień? Czy ciasto nie będzie smakowało ci jeszcze bardziej, kiedy zrozumiesz, dlaczego wyrosło? I czy docenisz mikroorganizmy, kiedy się dowiesz, że dzięki nim możemy się zajadać pysznym chlebem, smakować kiszone ogórki i pić orzeźwiający jogurt?

Czy też uważasz, że małe pytania prowadzą do tych wielkich i że dzięki nim może kiedyś uda ci się rozwiązać zagadki wszechświata?…

Wspólnie czytajcie, gotujcie, eksperymentujcie w towarzystwie wyjątkowych wierszy i naukowych opowieści. Smakujcie tę książkę i faszerujcie się wiedzą!

Jano i Wito czytają
Wiola Wołoszyn

Grupa wiekowa: 0-3

Jano i Wito poznają świat książek: odwiedzają księgarnię, bibliotekę, poznają pracujące tam osoby i bogactwo świata literatury. W bibliotece biorą udział w warsztatach z ilustratorem, podczas których doskonale się bawią, odkrywając magiczną moc wyobraźni i opowieści zawartych w książkach.
To książka, dzięki której Twoje dziecko z radością i ciekawością będzie sięgać po kolejne książki z domowej biblioteczki, a wizyta w lokalnej bibliotece czy księgarni stanie się wyczekiwaną, fantastyczną przygodą.

Operacja Gra Pozorów
Jørn Lier Horst

Grupa wiekowa: 6+

Tiril i Oliver z Biura Detektywistycznego nr 2 powracają w dwudziestym pierwszym tomiku swoich przygód!

Elvestad kolejny raz staje się areną niecodziennych, tajemniczych zdarzeń. Pośrodku stromej górki z przyczepy spada opona samochodowa. Tiril i Oliverowi ledwie udaje się uniknąć zderzenia z oponą, która pędzi dalej ulicą. Podczas pogoni za nią detektywi natrafiają na trop… szajki wyjątkowo podstępnych złodziei, którzy kradną w ich miasteczku auta. Czy Tiril i Oliver zdemaskują przebiegłych przestępców?

 

Ulice
Skowrońska Anna Anina Mengerova

Grupa wiekowa: 9+

Na świecie są tysiące ulic. Codziennie nimi chodzimy lub stoimy w korkach. Czasem świętujemy albo protestujemy. Dzięki tej książce dołączysz do zabawy w Pampelunie i Nuuku albo przyjrzysz się protestom w Mińsku, Teheranie lub Indiach. Dowiesz się skąd pochodzą nazwy Broadway, Nowy Świat czy Safdarjung. Zobaczysz, dlaczego w niektórych miastach zmienia się patronów alei i bulwarów. Przeczytasz o akcji, która miała pokazać brak kobiet w nazwach paryskich ulic. Przeniesiesz się w przeszłość  do Babilonu lub na ulice żydowskiego Lublina. Książka jest idealnym punktem wyjścia do rozmów ojców z dziećmi. Mogą wspólnie odkryć rozmaite miejsca, zwyczaje, mieszkańców. A potem wyjść przed dom, by lepiej poznać własną ulicę!

 

arrow-left
arrow-right
polecaj książki

Zobacz jak działa supermoc książek. Przyłącz się do akcji #TataTeżCzyta

Zapraszamy wszystkich do włączenia się do akcji #TataTeżCzyta.
Pobierz materiały i podziel się tym co czytacie.
Polecaj książki, które zachęcą ojców, wujków, dziadków, nauczycieli i trenerów do czytania dzieciom.

pobierz materiały

Kolekcja #TataTeżCzyta

Koszulka Baśniowa kraina czy skarpetki Supermoc książek to idealny prezent, który czytający tata będzie nosił z dumą. Zapraszamy do zapoznania się z kolekcją ubrań i gadżetów, które nadwyraz.com przygotowało z okazji startu kampanii #TataTeżCzyta2024

 

sprawdź

#TataTeżCzyta w Bibliotece

Zapraszamy wszystkich bibliotekarzy i nauczycieli szkół podstawowych i przedszkoli do organizowania akcji #TataTeżCzyta
Na tej stronie znajdziecie scenariusze lekcji, plakaty, zakladki i zawieszki do wydruku.

czytaj więcej
Czytający Tata

Łukasz "Juras" Jurkowski - Ambasador kampanii #TataTeżCzyta

Share

Subscribe to our newsletter