Supermoc książek w przedszkolu. Jak rozwijać zainteresowania czytelnicze dzieci?

Rozbudzenie w dzieciach zainteresowania książką zanim pójdą do szkoły stanowi fundament ich przyszłego sukcesu. Czas poświęcony na czytanie z dziećmi jest bezcenny. Dlatego nauczyciele i nauczycielki przedszkola odgrywają tu ogromną rolę. Mogą stać się  wzorami czytelników i pierwszymi przewodnikami po świecie książek.

Celem tej publikacji jest przedstawienie korzyści płynących z czytania i pomoc w codziennej pracy z książką w przedszkolu.

Pobierz darmowy plik pdf publikacji

Pobierz e-book ze strony legimi.pl

Pobierz e-book ze strony publio.pl

Zapisz się na listę odbiorców newslettera

Dzięki temu otrzymasz dostęp do aktualnych badań, informacje na temat wydarzeń, zaproszenia na szkolenia oraz specjalnie dedykowane materiały przydatne w prowadzeniu działań wspierających czytelnictwo.

Newsletter

Supermoc książek w przedszkolu

Realizacja Priorytetu 3

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa to jeden z największych i najważniejszych programów wieloletnich zaprojektowanych i wdrożonych przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu i realizowanych we współpracy z MEN, Biblioteką Narodową, Instytutem Książki oraz Narodowym Centrum Kultury.

Tegoroczną nowością  jest włączenie do programu ponad 13 tysięcy przedszkoli! Dzięki temu wsparciem na zakup książek i realizację projektów czytelniczych mogą zostać objęte oddziały przedszkolne w szkołach, przedszkola oraz inne placówki wychowania przedszkolnego.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa  – pytania i odpowiedzi

strona NPRCZ

Zapraszamy do obejrzenia relacji z premiery publikacji: Supermoc książek w przedszkolu. Jak rozwijać zainteresowania czytelnicze dzieci?

Podczas spotkania zaproszeni goście rozmawiali na temat korzyści płynących z wczesnego zaprzyjaźniania dzieci z książką, pokazywali jak praca z książką przyczynia się do realizacji podstawy programowej. Szczegółowo przedstawiono też jak złożyć wniosek o dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na wzbogacenie biblioteczek przedszkolnych oraz na działania proczytelnicze.

Zobacz relację

Wydawcy

Publikacja „Supermoc książek w przedszkolu” powstała dzięki staraniom:

Fundacji Powszechnego Czytania,

Wydawnictwa Nowa Era,

Krakowskiego Biura Festiwalowego – operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO,

Wrocławskiego Domu Literatury – operatora programu Wrocław Miasto Literatury UNESCO,

Fundacji Olgi Tokarczuk,

Polskiej Izby Książki

Partnerzy

Darczyńcy

Partner merytoryczny

Patronat honorowy

Share

Subscribe to our newsletter