Karina Much

Psycholog i wykładowca akademicki, autorka podręczników i programów nauczania do edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, popularyzatorka czytania.

Jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Warszawskiego. Pracuje ze studentami na UJ i na Uniwersytecie SWPS, prowadzi wykłady dla nauczycieli i dyrektorów szkół. Jest koordynatorem wojewódzkim Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom oraz członkiem Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych – Polskiej Sekcji IBBY. Współorganizatorka Ogólnopolskiego Konkursu Promującego Czytanie „CzytaMY”. Właścicielka firmy Psychologia edukacyjna. Za popularyzację czytania wśród dzieci i nauczycieli otrzymała od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznakę „Zasłużony dla kultury polskiej”.

Prywatnie – mieszka na Śląsku w domu z dużym ogrodem i jeszcze większą biblioteką, gdzie zaprasza swoich przyjaciół. Lubi spędzać czas na rozmowach z ludźmi, uwielbia czytać książki i podróżować po świecie. Szczególnie ukochała sobie Chorwację, Finlandię i Sri Lankę.

Share

Subscribe to our newsletter