23.04.2024

Alternatywna Lista Lektur. Jak czytanie książek buduje kompetencje przyszłości?

Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinarium: Alternatywna Lista Lektur. Jak czytanie książek buduje kompetencje przyszłości. Opowiedziała o tym ekspertka, Edyta Plich, założycielka i dyrektorka Towarzystwa Inteligentnej Młodzieży, prezeska Fundacji Edico. Spotkanie poprowadziła Karina Mucha, psycholożka i wykładowczyni akademicka, popularyzatorka czytania.

Zaświadczenie
18.04.2024

#TataTeżCzyta 2024. Jakie supermoce daje wspólne czytanie książek?

Zapraszamy do obejrzenia webinarium na temat kampanii społecznej #TataTeżCzyta. 

Dowiemy się jak promować czytelnictwo wśród rodziców i jakie książki są polecane w tegorocznej edycji.

20.02.2024

Dobrostan psychiczny dzieci i młodzieży. Jak reagować na sygnały alarmowe?

Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinarium „Dobrostan psychiczny dzieci i młodzieży. Jak reagować na sygnały alarmowe", organizowanego przy współpracy z wydawnictwem Nowa Era. Prowadzenie: Krystyna Rózga z projektu Ratownicy Czytelnictwa oraz Paulina Wojkiewicz – psycholog.

26.09.2023

Książki popularno-naukowe dla dzieci i młodzieży

Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinarium „Wzór na ciekawość do kwadratu. Co czytać dla przyjemności na lekcjach przedmiotów ścisłych?”, organizowanego przy współpracy z dystrybutorem książek OSDW Azymut.
Prowadzenie: Karina Mucha i Katarzyna Wilk z projektu Ratownicy Czytelnictwa (Fundacja Powszechnego Czytania).

30.05.2023

Odjazdowa lista lektur

Zapraszamy do wysłuchania webinarium "Odjazdowa lista lektur" organizowanego przy współpracy z dystrybutorem książek OSDW Azymut. Prowadzenie: Karina Mucha i Krystyna Rózga.

Zapraszamy na webinar

Porozmawiajmy o lekturach

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy zespołu koordynującego kampanię upowszechniania czytania Ratownicy Czytelnictwa, na temat współczesnej listy lektur.
W jaki sposób zachęcać do czytania lektur?
Czy warto poszerzać listę lektur?
Jak namawiać dzieci by sięgały po książki?
Co daje na lekcji wspólne, głośne czytanie?

W rozmowie wezmą udział:
Krystyna Rózga - Wychowawczyni i nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej Montessori im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Warszawie.

Izabela Kamińska - Wicedyrektor, nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 33 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Ligonia w Katowicach.,
Karina Mucha - Psycholog i wykładowca akademicki, autorka podręczników i programów nauczania do edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, popularyzatorka czytania.

Wtorek, 28 marca godzina 17.00

Webinar prowadzony przy współpracy z wydawnictwem Nowa Era

Szkolna biblioteka jutra

Biblioteka to wyjątkowe miejsce w każdej szkole.
Jaka powinna być szkolna biblioteka jutra?
Jak stworzyć przestrzeń, która zachęci dzieci do czytania?
Jak angażować innych nauczycieli i pracowników szkoły do upowszechniania czytania?
Na te i wiele innych pytań spróbujemy odpowiedzieć podczas rozmowy z Iwoną Pietrzak-Płachtą Nauczycielem Roku 2022. Rozmowę poprowadzi Katarzyna Konopka, koordynatorka projektu Ratownicy Czytelnictwa z Fundacji Powszechnego Czytania

Iwona Pietrzak-Płachta. Nauczyciel Roku 2022.
Twórczyni Wypożyczalni Skrzydeł - biblioteki szkolnej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pliszczynie – wyjątkowej przestrzeni, jednej z najpiękniejszych szkolnych bibliotek w Polsce. Propagatorka i trenerka budowania marki i identyfikacji wizualnej bibliotek szkolnych. Ze swoją biblioteką uhonorowana w 2022 r. nagrodą im. Janusza Korczaka, za stworzenie w podlubelskiej szkole wyjątkowej biblioteki i centrum szkolnego życia oraz wdrażanie korczakowskich idei. Wyróżniona nagrodą Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz nagrodą Wójta Gminy Wólka. Prowadzona przez nią Wypożyczalnia Skrzydeł to również wielokrotna laureatka konkursu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich „Mistrz Promocji Czytelnictwa” i pierwsza szkolna biblioteka na podium w tym konkursie. Dzieli się swoimi pomysłami na propagowanie czytelnictwa i prowadzenie wyjątkowej szkolnej biblioteki podczas konferencji i spotkań metodycznych w całej Polsce.

Zaświadczenie
Webinar przeprowadzony przy współpracy z wydawnictwem Nowa Era

Jak (i co) mówić, żeby rodzice słuchali?

W obliczu licznych zagrożeń jakie dotykają dzieci i młodzież we współczesnym świecie, komunikacja z rodzicami to sprawa kluczowa.

Rodzice potrzebują wsparcia wobec różnych zagrożeń XXI wieku, takich jak: wzrost zachorowań na depresję u dzieci i młodzieży, coraz większy odsetek uzależnionych od gier komputerowych i mediów społecznościowych, czy wzrost poczucia samotności i lęku wywołane pandemią.

Ratownicy Czytelnictwa w eksperckiej rozmowie pokazują, jak można skutecznie wprowadzać w domach zasady, które pomogą w budowaniu dobrego środowiska do rozwoju każdego dziecka oraz jaki ma wpływ książka i wspólne czytanie na niwelowanie ww. problemów.

Zaświadczenie
Webinar przeprowadzony przy współpracy z wydawnictwem Wolters Kluwer Polska

Wzmocnienie nadzoru pedagogicznego w zakresie procesów wychowawczych i profilaktyki z uwzględnieniem nowych wyzwań związanych z sytuacją uczniów ukraińskich w polskiej szkole.

Prelegentki:
Anna Stalmach-Tkacz
Edukator oświaty, coach, trener, doradca dyrektorów, moderator sieci dyrektorskich na terenie całego kraju, ekspert i koordynator zewnętrzny w projektach MEN. Dyrektor Akredytowanej Niepublicznej Placówki Doskonalenia Nauczycieli Grupa Edukacyjno-Szkoleniowa SOKRATES, ekspert do spraw nowych rozwiązań prawnych w oświacie oraz do spraw budowania strategii SZKOŁY 4.0.
Karina Mucha
Psycholog i wykładowca akademicki, autorka podręczników i programów nauczania do edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, popularyzatorka czytania.

Zaświadczenie
Webinar przeprowadzony przy współpracy z Wydawnictwem Wolters Kluwer Polska

Edukacja włączająca, ocena funkcjonalna oraz rozpoznawanie potrzeb psychofizycznych uczniów – jak zobaczyć dziecko spoza stosu druków i rozporządzeń?

Szkolenie przeprowadziły ekspertki:

Karina Mucha
Psycholog i wykładowca akademicki, autorka podręczników i programów nauczania do edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, popularyzatorka czytania.

Teresa Liburska– Łój
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 33 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Ligonia w Katowicach. Menadżerka oświaty, promotorka sportu i zdrowego stylu życia oraz edukacji regionalnej.

Pobierz zaświadczenie o odbytym szkoleniu

Zaświadczenie
Webinar przeprowadzony przy współpracy z Wydawnictwem Nowa Era

Dlaczego opłaca się nam, nauczycielom i rodzicom, aby dzieci czytały?

Program spotkania:

Co daje czytanie? – szanse dziecka, korzyści dla szkoły
Jak rozwijać kompetencje czytelnicze i miłość do książek?
Jakie są kontrowersje wokół czytania?

Szkolenie przeprowadziły ekspertki:

Karina Mucha
Psycholog i wykładowca akademicki, autorka podręczników i programów nauczania do edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, popularyzatorka czytania.

Maria Deskur

Wydawca, ekspert upowszechniania czytania. Współfundatorka i prezeska Fundacji Powszechnego Czytania. Szefowa Wydawnictwa Słowne oraz Działu Książek i Kolekcji w Burda Media Polska.

Pobierz zaświadczenie o odbytym szkoleniu

Zaświadczenie
Webinar przeprowadzony przy współpracy z Wydawnictwem Nowa Era

Zabierz książkę na lekcję, czyli jak zachęcić uczniów do czytania

Opis spotkania:

Dlaczego dzieci nie lubią czytać?
Jakie książki polecać?
Co z tą podstawą programową?
Jak pracować z książką na lekcji?
Jak to zrobić z beletrystyką? – studium przypadku.

Szkolenie przeprowadziła ekspertka:

Krystyna Rózga

Wychowawczyni i nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej Montessori im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Warszawie. Wieloletnia instruktorka harcerska, promotorka książek i organizatorka spotkań autorskich i warsztatów literackich.

Pobierz zaświadczenie o odbytym szkoleniu

Zaświadczenie
Share

Subscribe to our newsletter