FUNDATOR

Platon dystrybucja książek

Platon Sp. z o.o. zajmuje się dystrybucją książek od ponad 25 lat. Zdobyte doświadczenie, zaufanie i uznanie klientów sprawiło, że firma osiągnęła pozycję jednego z największych dystrybutorów książek w Polsce.

Platon dysponuje bogatą ofertą wydawniczą i rozległą siecią zaopatrywanych punktów detalicznych. Współpracuje z ponad 400 wydawcami, dzięki czemu w ofercie firmy znajduje się zarówno beletrystyka, literatura faktu, książki dla dzieci, jak i podręczniki, poradniki czy profesjonalne opracowania z zakresu prawa, ekonomii, informatyki oraz nauk społecznych.

Platon jest wyłącznym dystrybutorem takich oficyn wydawniczych jak: WAB, Uroboros, Lipstick Books, Osnova, Galeria Książki, Wojciech Marzec, JS&CO Jarosław Szulski, Wojciech Sumliński Reporter, Paweł Motyl Evergreen, Instytut Kreowania Skuteczności, Multiart, ET EL.

W portfolio Platona można także znaleźć artykuły papiernicze, gry, puzzle oraz zabawki, które dostarcza ponad 100 producentów, w tym na wyłączność Eurographics oraz Slimebox.

Platon współpracuje z blisko 2000 bibliotekami, księgarniami tradycyjnymi oraz dużymi sieciami handlowymi jak: Empik, Smyk, Auchan, Netto, Leclerc, Toys „R” Us, Biedronka, Żabka, Rossmann, Baltona, a także ze sklepami internetowymi merlin.pl, empik.com, smyk.com, bonito.pl, taniaksiazka.pl, czytam.pl, nieprzeczytane.pl czy znak.com.pl.

--------------------

W 2010 roku firma przeniosła się do nowego kompleksu biurowo-magazynowego w Ożarowie Mazowieckim, jesienią 2013 roku uruchomiła nowy magazyn, który jest stale rozwijany. Obecnie pozwala na składowanie ok. 2 000 palet, a antresole liczą ponad 60 000 lokalizacji kompletacyjnych. Ustawiczne optymalizowanie procesów przynosi efekty w postaci regularnie zwiększanej wydajności, a w 2020 roku przełożyło się to na ponad 100 000 linii wydawanych tygodniowo.

W 2018 roku Platon otworzył drugą lokalizację magazynową w kompleksie West Park Ożarów w Ołtarzewie, w odległości 10 minut od węzła autostrady Pruszków. Prawie 8 000 m2 powierzchni dedykowane jest do prowadzenia specjalnych akcji sprzedażowych oraz kompleksowych usług logistycznych, które realizowane są dla firm z branży książkowej i innych.

W całym procesie rozwoju firma wdrożyła autorski system zarządzania bazą produktów przez Wydawców. System jest biznesową aplikacją, która została stworzona na indywidualne zlecenie firmy Platon dla usprawnienia pracy z Wydawcami i dla podniesienia komfortu współpracy.

Firma wielokrotnie była nagradzana w plebiscycie dziennika „Puls Biznesu”, Konkursu "Gepardy Biznesu" oraz firmy Coface Poland „Gazele Biznesu”, otrzymała również tytuł Diamenty Forbsa, jako jedna z najdynamiczniej rozwijających się polskich firm.

Platon wspiera także wiele inicjatyw promujących czytelnictwo jak Fundacja Powszechnego Czytania czy Akcja Noc Bibliotek organizowaną przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Więcej
Share