FUNDATOR

Platon dystrybucja książek

Platon Sp. z o.o. zajmuje się dystrybucją książek od ponad 25 lat. Zdobyte doświadczenie, zaufanie i uznanie klientów sprawiło, że firma osiągnęła pozycję jednego z największych dystrybutorów książek w Polsce.

Platon dysponuje bogatą ofertą wydawniczą i rozległą siecią zaopatrywanych punktów detalicznych. Współpracuje z ponad 400 wydawcami, dzięki czemu w ofercie firmy znajduje się zarówno beletrystyka, literatura faktu, książki dla dzieci, jak i podręczniki, poradniki czy profesjonalne opracowania z zakresu prawa, ekonomii, informatyki oraz nauk społecznych.

Platon jest wyłącznym dystrybutorem takich oficyn wydawniczych jak: WAB, Uroboros, Lipstick Books, Osnova, Galeria Książki, Wojciech Marzec, JS&CO Jarosław Szulski, Wojciech Sumliński Reporter, Paweł Motyl Evergreen, Instytut Kreowania Skuteczności, Multiart, ET EL.

W portfolio Platona można także znaleźć artykuły papiernicze, gry, puzzle oraz zabawki, które dostarcza ponad 100 producentów, w tym na wyłączność Eurographics oraz Slimebox.

Platon współpracuje z blisko 2000 bibliotekami, księgarniami tradycyjnymi oraz dużymi sieciami handlowymi jak: Empik, Smyk, Auchan, Netto, Leclerc, Toys „R” Us, Biedronka, Żabka, Rossmann, Baltona, a także ze sklepami internetowymi merlin.pl, empik.com, smyk.com, bonito.pl, taniaksiazka.pl, czytam.pl, nieprzeczytane.pl czy znak.com.pl.

--------------------

W 2010 roku firma przeniosła się do nowego kompleksu biurowo-magazynowego w Ożarowie Mazowieckim, jesienią 2013 roku uruchomiła nowy magazyn, który jest stale rozwijany. Obecnie pozwala na składowanie ok. 2 000 palet, a antresole liczą ponad 60 000 lokalizacji kompletacyjnych. Ustawiczne optymalizowanie procesów przynosi efekty w postaci regularnie zwiększanej wydajności, a w 2020 roku przełożyło się to na ponad 100 000 linii wydawanych tygodniowo.

W 2018 roku Platon otworzył drugą lokalizację magazynową w kompleksie West Park Ożarów w Ołtarzewie, w odległości 10 minut od węzła autostrady Pruszków. Prawie 8 000 m2 powierzchni dedykowane jest do prowadzenia specjalnych akcji sprzedażowych oraz kompleksowych usług logistycznych, które realizowane są dla firm z branży książkowej i innych.

W całym procesie rozwoju firma wdrożyła autorski system zarządzania bazą produktów przez Wydawców. System jest biznesową aplikacją, która została stworzona na indywidualne zlecenie firmy Platon dla usprawnienia pracy z Wydawcami i dla podniesienia komfortu współpracy.

Firma wielokrotnie była nagradzana w plebiscycie dziennika „Puls Biznesu”, Konkursu "Gepardy Biznesu" oraz firmy Coface Poland „Gazele Biznesu”, otrzymała również tytuł Diamenty Forbsa, jako jedna z najdynamiczniej rozwijających się polskich firm.

Platon wspiera także wiele inicjatyw promujących czytelnictwo jak Fundacja Powszechnego Czytania czy Akcja Noc Bibliotek organizowaną przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Więcej
Share

Subscribe to our newsletter