Do grona członków Rady Powierniczej Fundacji Powszechnego Czytania dołączyła Magdalena Kruszewska – psycholog, socjolog, przedsiębiorczyni, zapalona czytelniczka.

Magdalena Kruszewska jest wieloletnią prezeską i dyrektor generalną w globalnych firmach farmaceutycznych GSK i Sanofi, odpowiedzialną za Polskę oraz Europę Centralną i Południową. Obejmuje stanowisko Przewodniczącej Rady Nadzorczej Infarmy.

Powiernicy to doradcy-eksperci, grupa ludzi zaufania publicznego, którzy zgodzili się wspierać Fundację pro publico bono swoją wiedzą i doświadczeniem. Magdalena Kruszewska została 29 członkiem Rady, która – dzięki współpracy i wsparciu osób z bardzo różnych sektorów, zainteresowanych wspieraniem czytelnictwa – stale się rozrasta.

„To wspaniałe, że możemy liczyć na wsparcie tak wielu osób, które tworzą Radę Powierniczą FPC. Są to eksperci działający w bardzo wielu, często zupełnie różnych obszarach. Ich pomoc jest bezcenna. Serdecznie witamy w tym gronie Magdalenę Kruszewską, której zaangażowanie na rzecz Fundacji bardzo wiele dla nas znaczy.” – mówi Maria Deskur, prezeska Fundacji Powszechnego Czytania.

„Rada Powiernicza FPC to coraz szersze grono osób, którym nieobojętny jest los czytelnictwa w Polsce. Ich eksperckie wsparcie jest kluczowe i pozwala na realizowanie długofalowych działań.” – zaznacza Grzegorz Majerowicz, członek zarządu FPC.

fb-share-icon