Tegoroczna konferencja Literacy for Democracy & Business to kilka spotkań, w dwóch lokalizacjach w Sopocie. Będziemy rozmawiać o znaczeniu czytania książek dla biznesu. Jak czytanie wpływa na dobrostan zespołu? Czy ma wpływ na poziom współpracy? Oraz jakie korzyści mogą czerpać firmy z zaangażowania na rzecz czytania.
Temat omówimy w gronie międzynarodowym i międzysektorowym: porozmawiamy z naukowcami i przedstawicielami biznesu, przywódcami zagranicznych organizacji pozarządowych i reprezentacją komisji europejskiej.
Zastanawiasz się jak pomagać w budowaniu pracy zespołowej w swoim zespole? Jakimi narzędziami wzmocnić poczucie dobrostanu pracowników? Jak budować motywację i efektywność? Przyjdź, zainspiruj się.
Zapraszamy na EFNI i do Goyki3 ArtInkubatora w Sopocie w dniach 17-18 października.
Rozmowa będzie się toczyć wokół zaskakujących zestawień: Co ma empatia i współpraca do czytania? I gdzie w tym zestawieniu kompetencje przyszłości?
Jonathan Douglas (prezes największej brytyjskiej organizacji proczytelniczej) i Roisin Sharkey (Dyrektor Zrównoważonego rozwoju KPMG UK) prowadzą od wielu lat wspólny korporacyjno-społeczny projekt, Literacy Business Pledge, w którym uczestniczy obecnie już ponad 100 wielkich firm. Każdy z sygnatariuszy deklaracji wspiera czytelnictwo swoich pracowników oraz społeczności, w której działa. Douglas i Sharkey opowiedzą o motywacjach wielkich firm do zaangażowania w projekt. Prezes Legimi Mikołaj Małaczyński opowie o tym jak polskie firmy coraz częściej namawiają pracowników do czytania dzięki abonamentowi Legimi, i co im to daje. Dyrektor komunikacji Jeronimo Martins opowie o zyskach niefinansowych z promowania czytelnictwa w sieci Biedronka.
Uczestnictwo w spotkaniu wymaga rejestracji na konferencji EFNI
Porozmawiamy o temacie bardzo aktualnym: jak trenować krytyczne myślenie i głębokie rozumienie tekstu (i kontekstów) w czasach dezynformacji i jak czytanie w tym pomaga?
Profesor psycholingwistyki rozwojowej Ewa Haman opowie o wpływie czytania i rozmowy na rozwój naszych mózgów, naszych relacji i sukcesu życiowego. Dr Joerg Maas, prezes największej niemieckiej organizacji proczytelniczej i prezydent stowarzyszenia EURead zrzeszającego takie organizacje, opowie o podstawach neuronaukowych, które posłużyły przy pisaniu Manifestu na temat Czytania z Lubljany (Lubljana Reading Manifesto), Georg Haeusler, dyrektor Biura komisarza kultury wskaże na pomysły komisji europejskiej w obszarze wspierania rezyliencji społeczeństw europejskich na dezynformację, a Marek Żółtowski podzieli się perspektywą proczytelniczą wielkiej międzynarodowej korporacji.
Uczestnictwo w spotkaniu wymaga rejestracji na konferencji EFNI
zarejestruj sięRozmowa będzie dotyczyć trendu wykorzystywania czytelnictwa do budowania sukcesu własnej firmy. Naukowcy przybliżą nam co czytanie daje naszym mózgom, przedstawiciele biznesu podzielą się przykładami używania czytelnictwa do budowania rozwoju i kapitału społecznego firmy oraz mocnego wizerunku organizacji społecznie odpowiedzialnej, aktywiści z organizacji pozarządowych opowiedzą o skutecznych obustronnie korzystnych partnerstwach z biznesem.
Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne za uprzednim potwierdzeniem zgłoszenia na [email protected]