Fundacja Powszechnego Czytania kolejny raz poszerza grono. Do Rady FPC dołączają cztery kolejne firmy: wydawnictwa PWN i Mamania, dystrybutor Motyle książkowe oraz platforma Legimi.

„FPC powołaliśmy do życia trzy lata temu i coraz mocniej widzimy, że to miało sens. Nasza narracja zaczyna się przebijać, dokładamy istotną cegłę (więcej niż cegiełkę!) do budowli polskiego czytelnictwa.” – mówi Włodzimierz Albin, Przewodniczący Rady Fundacji, prezes WoltersKluwer Polska.

„Działania FPC obserwujemy i wspieramy już od jakiegoś czasu, dołączenie do Rady Fundacji było dla nas oczywistością” – mówi Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi. „Jako wydawczyni książek dla dzieci i rodziców, praca na rzecz czytelnictwa rodzin jest mi bliska, FPC przedstawiła na to konkretne pomysły – doceniam to” – podkreśla Anna Żywiecka-Zdrojewska z Grupy Wydawniczej Relacja i wydawnictwa Mamania. „Motyle książkowe obserwują rynek wydawniczy już od ponad dwudziestu pięciu lat, zgadzamy się, że praca na rzecz upowszechnienia czytania jest społecznie absolutnie konieczna” dodaje Marcin Frąckiewicz, Motyle Książkowe. „Ogromnie cieszę się, że PWN dołącza do FPC, z którą jestem zaprzyjaźniona od początku. Czytanie jest fundamentem rozwoju nauki, innowacji, przedsiębiorczości – podniesienie poziomu czytelnictwa jest niezmiernie ważne dla naszej przyszłości, to dla nas jasne, podsumowuje Anna Lubczyńska-Lafuente, reprezentująca PWN i PZWL.

„Dołączenie czterech kolejnych członków do Rady Fundacji, to dla naprawdę cudowna sprawa: mocny sygnał, że nasze działania są widoczne i doceniane, realnie dodaje skrzydeł do podejmowania dalszych wysiłków” – dodaje Maria Deskur, Prezes Fundacji, szefowa wydawnictwa Słowne.

FPC powstała jesienią 2018 roku dzięki współpracy podmiotów z rynku książki: Adamada, Agora, Aromat Słowa, Bosz, CHBeck, Egmont, Garmond Press, Lexicon, Media Rodzina, Muza, Nowa Ewa, Polarny Lis, Polska Izba Książki, Rebis, Wydawnictwo Dwie Siostry, Zakamarki, Zielona Sowa, Znak. W 2020 roku do Fundacji dołączyły firmy Platon i Muchomor, a w czerwcu 2021 roku: HarperKids, Karakter i Powergraph. Po wczorajszym przyjęciu kolejnych członków Rada Fundacji zrzesza przedstawicieli 27 firm.

fb-share-icon