Grupa wiekowa: 0-3

Pokaż swojemu dziecku, że bycie miłym nie wymaga wysiłku i przynosi wiele radości! „Łatwo być miłym” to wspaniała historia uroczej świnki, która pokazuje przykłady zachowań wnoszących szczęście do codziennego życia.

Bycie miłym jest niezwykle proste. Wystarczy robić rzeczy, które nie wymagają od nas nadmiernego wysiłku, a jednocześnie ułatwiają życie innym osobom. Wszyscy czują się doskonale w towarzystwie miłych osób! A jest to aspekt, który we współczesnym świecie jest zbyt mocno zaniedbywany. Warto od najmłodszych lat uczyć dzieci właściwych zachowań, a dorośli również mogą na tym skorzystać.

Bohaterką książki jest urocza świnka, która postanowiła być życzliwa dla innych. W tym celu pomaga żółwiowi przejść przez ulicę na zielonym świetle, a z małą myszką dzieli się jedzeniem. Kiedy pojawiają się pierwsze przymrozki, próbuje pomóc również ptaszkom. Piękne budki zapewnią im odrobinę schronienia i będą miejscem pozyskiwania żywności. Ptaki odwdzięczą się wiosną i latem, kiedy będą chronić świnkę przed komarami. To wszystko są tak drobne gesty, które nic nie kosztują, a innym mogą sprawić radość na cały dzień!

fb-share-icon