Książka na receptę to projekt Fundacji Powszechnego Czytania włączający wspieranie nawyku czytania wśród dzieci w profilaktykę medyczną. Jego założeniem jest rekomendowanie codziennej lektury dzieciom, ich rodzicom i opiekunom przez personel medyczny.
Ma to na celu wspieranie zdrowia i prawidłowego rozwoju emocjonalnego i intelektualnego najmłodszych. Codzienne głośne czytanie dzieciom oraz rozmowa z nimi, to niezbywalny fundament dla ich stabilności emocjonalnej, kompetencji społecznych i rozwoju intelektualnego.
Wprowadzanie takiego nawyku już od urodzenia przynosi wymierne efekty! Chcemy, by za 10 lat poziom zdrowia psychicznego Polaków był lepszy, biznes i nauka rozwijały się szybciej, a nasze elity – były bardziej widoczne!
Zapraszamy na konferencję poświęconą wpływowi czytania na zdrowie i rozwój dzieci, która pozwoli na zdobycie teoretycznej i praktycznej wiedzy w zakresie rekomendowania i upowszechniania czytania wśród pacjentów i ich opiekunów.
Termin: piątek, 11 kwietnia
Miejsce: Biblioteka Narodowa
Jednym z prelegentów podczas wydarzenia będzie Paul Wise, profesor pediatrii w Wydziale Neonatologii i Medycyny Rozwojowej oraz Polityki Zdrowotnej na Uniwersytecie Stanforda, który w swojej pracy łączy zagadnienia równego dostępu do opieki medycznej i polityki zdrowotnej oraz bezpieczeństwa międzynarodowego.

Paul Wise w swojej pracy łączy zagadnienia równego dostępu do opieki medycznej i polityki zdrowotnej oraz bezpieczeństwa międzynarodowego. Jest profesorem Richarda E. Behrmana w dziedzinie zdrowia dzieci i społeczeństwa oraz profesorem pediatrii w Wydziale Neonatologii i Medycyny Rozwojowej oraz Polityki Zdrowotnej na Uniwersytecie Stanforda. Pełni funkcję współdyrektora Stanford Center for Prematurity Research oraz starszego pracownika w Center on Democracy, Development, and the Rule of Law oraz Center for International Security and Cooperation w Freeman Spogli Institute for International Studies na Stanford University. Jest członkiem Amerykańskiej Akademii Sztuki i Nauki oraz pełnił funkcję Obserwatora Opieki nad Nieletnimi dla amerykańskiego sądu federalnego.
Konferencja skierowana jest do lekarzy rodzinnych, pediatrów, neonatologów, psychologów, a także lekarzy innych specjalizacji, pracujących z dziećmi. W wydarzeniu mogą wziąć udział także bibliotekarze oraz nauczyciele szkół przyszpitalnych.
Więcej informacji na stronie programu: www.ksiazkanarecepte.pl
