FUNDATOR

Zakamarki

Wydawnictwo Zakamarki powstało na początku 2007 roku w Poznaniu z zamiarem wydawania cenionych na całym świecie i tłumaczonych na dziesiątki języków szwedzkich książek dla dzieci, pięć lat później do naszej oferty dołączyły również książki francuskie. W ciągu jedenastu lat działalności opublikowaliśmy ponad 240 tytułów.

Wiele naszych tytułów to książki obrazkowe dla młodszych dzieci, mamy też sporo ciekawych propozycji dla dzieci rozpoczynających samodzielne czytanie (bestsellerowe Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai oraz seria o Duni), a także dla bardziej zaawansowanych czytelników.

Jesteśmy wydawcą książek obrazkowych Astrid Lindgren, które wcześniej w Polsce były prawie nieznane. Dzięki nam do rąk polskich czytelników trafiły m.in. nowe historie o Pippi, Emilu czy dzieciach z Bullerbyn z oryginalnymi ilustracjami.

Podstawową zasadą Wydawnictwa Zakamarki jest publikowanie książek z wartościową treścią, dopracowanym językiem i dobrą, niesztampową ilustracją. Nasze książki tworzone są z pasją, humorem i indywidualizmem, nie pod dyktando komercyjnej mody.

Poza wydawaniem książek Zakamarki prowadzą szeroką działalność propagującą czytelnictwo wśród dzieci poprzez włączanie się w szereg akcji lub ich inicjowanie, organizację głośnego czytania oraz warsztatów wokół książek dla dzieci.

Więcej
Share

Subscribe to our newsletter