NASZ ZESPÓŁ

Rada Fundacji

Radę fundacji tworzą przedstawiciele wszystkich fundatorów.

Przewodniczący: Włodzimierz Albin

Wiceprzewodnicząca: Anna Lubczyńska-Lafuente

Członkowie: Włodzimierz Albin (PIK), Mikołaj Burchard (CH Beck Sp. z o.o.), Marcin Garliński (Muza SA), Jadwiga Jędryas (Dwie Siostry Sp. z o.o.), Bronisław Kledzik (Media Rodzina Sp. z o.o.), Anna Lubczyńska-Lafuente (Wydawnictwo Zielona Sowa Sp. z o.o.), Agnieszka von Mallek (Nowa Era Sp. z o.o.), Andrzej Mardyła (Aromat Słowa Sp. z o.o.), Artur Owczarek (Garmond Press SA), Katarzyna Skalska (Wydawnictwo Zakamarki Sp. z o.o.), Małgorzata Skowrońska (Agora SA), Tomasz Szponder (Rebis Sp. z o.o.), Piotr Szwocha (Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe), Bogdan Szymanik (Bosz), Magdalena Talar (SIW Znak Sp. z o.o.), Monika Walendowska (Polarny Lis), Maciej Woliński (Lexicon).

NASZ ZESPÓŁ

Zarząd Fundacji

Maria Deskur

Prezes Fundacji, absolwentka romanistyki na UJ, literatury francuskiej na Sorbonie i komunikacji na Uniwersytecie Lumiere w Lyonie, w branży książkowej od 2002, matka 4 dzieci.

Grzegorz Majerowicz

Członek zarządu Fundacji. Prawnik, absolwent UW. Księgarz i wydawca. Wiceprezes Polskiej Izby Książki.

NASZ ZESPÓŁ

Biuro

Hanna Buchner

Z wykształcenia historyk, od zawsze entuzjastka edukacji bez przemocy. W FPC koordynuje działania Fundacji. 

Joanna Wielowieyska

Absolwentka politologii i historii sztuki. Pracowała w różnych instytucjach kultury. Koordynowała projekt Czytam sobie z kotylionem. Na co dzień wprowadza w życie hasło - czytanie ma sens. W Fundacji zajmuje się fundraisingiem.

O FUNDACJI

Formalności

Fundacja Powszechnego Czytania jest wpisana do KRS pod nr 0000756841

 

Kontakt