Od blisko trzech lat Fundacja Powszechnego Czytania stara się odpowiadać na pytanie: Dlaczego czytanie jest ważne?

Wspólnoty ludzi czytających tworzą silniejsze gospodarki i społeczeństwa obywatelskie, które z kolei aktywnie kreują swoją przyszłość. Światowe badania pokazują, że czytanie zwiększa szanse dzieci na sukces szkolny, a co za tym idzie zawodowy. Udowodniono, że czytanie potrafi zniwelować różnice statusowe, że jeśli dziecko chętnie czyta, to ten fakt będzie miał większy wpływ na jego sukces niż to, z jakiego środowiska pochodzi. Udowodniono też, że wspólne czytanie z rodzicem pomaga w rozwoju społeczno-emocjonalnym dzieci. Dlatego czytanie jest dziś nazywane najistotniejszym pojedynczym czynnikiem wspierającym zrównoważony rozwój.

Poziom czytelnictwa w Polsce jest krytycznie ważny dla przyszłości naszego kraju. Ta świadomość napędza działania Fundacji Powszechnego Czytania. Staramy się działać skutecznie, bo celem jest realna zmiana, a nie samo działanie. Stworzyliśmy konto na Patronite, by móc działać szerzej. Gorąco prosimy o wspieranie FPC, dla lepszej przyszłości nas i naszych dzieci. – mówi Maria Deskur, prezeska drugiej kadencji zarządu FPC.

Aby projekty mogły się rozrastać, Fundacja Powszechnego Czytania potrzebuje poszerzyć źródła finansowania. Dlatego powstało konto FPC na platformie Patronite.pl.
Patroni Fundacji  w zamian za wsparcie otrzymają dostęp do Legimi, rabaty na Publio.pl i na Taniaksiazka.pl.

Kampanię promującą konto FPC na Patronite realizuje Selectivv.

Patronite łączy artystów i fundacje (autorów) z osobami (patronami), które chcą wesprzeć proponowane działania drobnymi, ale regularnymi wpłatami. Patroni, wpłacając comiesięczne kwoty na konto Patronite Fundacji Powszechnego Czytania, wesprą jej aktualne projekty. Dzięki temu FPC zyska możliwość rozwoju projektów, a Patroni – dostęp do różnorodnych bonusów, a także bezcenną świadomość realnego wspierania tak ważnego celu, jakim jest upowszechnianie czytania w Polsce.

Fundację można wesprzeć, wpłacając darowiznę na konto 42 1600 1462 1871 2526 2000 0001 lub na

Fundacja Powszechnego Czytania – Patronite.pl

 

fb-share-icon