Rusza rejestracja księgarń do tegorocznej, szóstej już edycji Nocy Księgarń. VI edycja święta księgarzy i czytelników odbędzie się 4 października 2024 r. Dystrybutor książek OSDW Azymut, organizator wydarzenia, zaprasza do współtworzenia Nocy Księgarń księgarzy kameralnych z całej Polski. Rejestracja księgarń potrwa do 3 lipca.

Noc Księgarń będzie po raz kolejny okazją do wspólnego świętowania twórców książek, pracowników małych niezależnych księgarni i tych, którzy książki czytają. W piątkowy październikowy wieczór i nocą będzie można zajrzeć do księgarni, by spotkać się z ulubionym pisarzem podczas dyżuru literackiego, wziąć udział w warsztatach i – oczywiście – kupić książki podczas nocnych kiermaszy. Organizator zaprasza również na spacery literackie – m. in. w Krakowie, Warszawie i Gdańsku, które będą okazją do poznania związanych z książką miejsc i zajrzenia do lokalnych księgarń.

Księgarze będą mogli zaprezentować się i zaprosić do księgarń, korzystając z profili Nocy Księgarń w mediach społecznościowych – na Facebooku i Instagramie. Planowana jest również, jak w poprzednich latach, szeroka kampania PR, by zainteresować festiwalem redakcje prasowe, radiowe i telewizyjne.

Fundacja Powszechnego Czytania jako partner wydarzenia zachęca księgarzy do udziału w VI edycji Nocy Księgarń!

Szczegóły i rejestracja: Noc Księgarń 2024. Rusza rejestracja dla księgarń! – OSDW Azymut

fb-share-icon