Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, przypadającego na 23 kwietnia, Fundacja Powszechnego Czytania wspólnie z Polską Izbą Książki zaprasza do licytacji okolicznościowego, kolekcjonerskiego plakatu.

Plakat powstał z okazji międzynarodowego czytelniczego święta, we współpracy Polskiej Izby Książki oraz artystki Magdy Górskiej. Z dziesięciu kopii wydrukowanych w jakości kolekcjonerskiej, pierwszy egzemplarz numerem 1/10, sygnowany przez autorkę, trafił do Fundacji Powszechnego Czytania i jest już dostępny na charytatywnej aukcji FPC w serwisie Allegro Charytatywnie.

Licytacja wesprze zbiórkę Fundacji poświęconą pozyskiwaniu funduszy na książki dla dzieci w potrzebie – przede wszystkim z rodzin uchodźczych, podopiecznych domów dziecka oraz ośrodków pomocy społecznej.

Zachęcamy do wzięcia udziału w licytacji: Kolekcjonerski plakat autorstwa Magdaleny Górskiej 15516115049 – Charytatywni Allegro

Magda Górska (Magda Americangangsta), warszawianka, artystka multidyscyplinarna, w swoich pracach wykorzystuje różne techniki – malowanie, kolaż, ilustrację i fotografię. Uwielbia przełamywać granice między odmiennymi formami sztuki wizualnej. Jej prace były publikowane i wystawiane w galeriach od Nowego Jorku, przez Barcelonę, aż po Seul i Dubaj, trafiły też do kolekcji Museum of Crypto Art (MoCA) i kolekcji prywatnych (instagram.com/magda_americangangstawww.facebook.com/magda.gorska.98).

fb-share-icon