W ramach cyklu #CzytanieRządzi w Domu Literatury w Warszawie zapraszamy na czerwcowe spotkania czytelnicze dla dzieci. To kolejne wydarzenia promujące literaturę dziecięcą, które Fundacja Powszechnego Czytania od ubiegłego roku realizuje we współpracy z samorządem – Dzielnicą Śródmieście m.st. Warszawy.

6 i 9 czerwca zapraszamy dzieci wraz z rodzicami (w niedzielę) oraz grupy zorganizowane (w czwartek) na spotkanie z Krzysztofem Łapińskim, autorem książki „Dzik Dzikus” oraz „Świnia Malwina”.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny – chcemy zaprosić do spędzania czasu z książkami, rozmowy o ulubionych bohaterach literackich oraz rozwijania czytelniczych pasji.  Spotkania są skierowane do dzieci w wieku wczesnoszkolnym i szkolnym – chcemy stworzyć bezpieczną przestrzeń do słuchania, czytania i zabawy.

Krzysztof Łapiński jest filozofem, tłumaczem, autorem książek dla dzieci, dziennikarzem naukowym. Na Uniwersytecie Warszawskim wykłada filozofię starożytną i etykę ekologiczną. Znawca stoicyzmu. Przetłumaczył z greki „Rozmyślania (do samego siebie)” Marka Aureliusza (2011). Książka „Dzik Dzikus” (Wydawnictwo Agora, 2020) została nominowana do nagrody Literacka Podróż Hestii, trafiła na listę IBBY oraz Alternatywną Listę Lektur.

Szczegóły: https://fpc.org.pl/spotkania/

Wstęp wolny, prosimy o wcześniejsze zgłoszenia udziału: [email protected]

Organizatorami cyklu są Dzielnica Śródmieście m.st. Warszawy oraz Fundacja Powszechnego Czytania.

fb-share-icon